להולדתו של בן בכור משמעות רבה מבחינת המסורת וההיסטוריה היהודית. משמעותו הסמלית של האירוע נובעת בראש וראשונה מהיותו נדיר יותר ממה שתוכלו לשאר.
הבכור הנפדה חייב להות "פטר רחם" ומשמעות הדבר היא שמדובר בילד ראשון לשני הוריו שהוא בן זכר ולא נולד אחר הפלה, בלידה טבעית ללא התערבות ניתוחית.
השמחה וההתרגשות לאור בואו של ילד חדש לעולם היא מובנת מאליו אך אם בן בכור העומד בכל התנאים המתוארים מביא עמו על פי המסורת היהודית ברכה מיוחדת אל בית הוריו. על כן אנו נוהגים לציין את האירוע בטקס ייחודי הנקרא "פדיון בכור"
על פי המסורת הטקס מתקיים 30 יום לאחר לידת התינוק (אלא אם חל אותו יום ביון חג, צום או שבת –במקרים כאלו דוחים את קיום הטקס). טקס פדיון בכור נערך בנוכחות כהן שנושא המברך את התינוק והוריו בברכה כפי שנהגו היהודים עוד בימי המקרא ומקבל מהאב הטרי את פדיון הבכור המסורתי – 5 מטבעות כסף טהור, העתק של מטבעות מתקופת המקרא (את המטבע ניתן להשיג בחנויות תשמישי קדושה, אצל צורף או במועצה דתית)
לטקס פדיון בכור משמעות עמוקה: זהו חיבור לשורשים , המסורת המפוארת והיסטוריה ארוכת השנים של עמנו, אך גם לעתיד העם היהודי, אותו מסמל הבן הבכור.
אנו בארגון בנועם נשמח לסייע לכם לבחור כהן שיערוך את הטקס כראוי למעמדו המיוחד. שירות זה זמין בכל עיר בתיאום מראש. נשמח לחלוק את שמחתכם באירוע החד פעמי ומיוחד.

צור קשר